top of page
חיפוש
  • תמונת הסופר/תאמנון טיטינסקי

טיול אופניים איך לעשות את זה בדרך הכי קלה

עודכן: 10 בינו׳ 2022

בדרך לטיול אופניים מפנק במיוחד עם המשפחה או עם חברים, אנחנו כמובן צריכים לחשוב כיצד לקחת אתנו את האופניים. בעוד שעבור זוג אחד עוד אפשר בצורה קצת דחוקה להכניס את האופניים לתא הנוסעים, כאשר רוצים לטייל עם משפחה או חברים, חייבים למצוא דרך שבה בצורה נוחה נוכל לקחת אתנו את האופניים. לפניכם סקירה על האפשרויות השונות הקיימות.

מנשא לאופניים

ברגע שאתם כבר בתחום של רכיבת האופניים, ובהנחה שאתם לא עושים את זה לבד, אחת הבחירות החשובות ביותר שלכם היא הבחירה של מתקן מתאים שאיתו תוכלו לצאת לטיול אופניים עם המשפחה. לפני שנסקור את המתקנים השונים, חשוב להסביר מהם הפרמטרים שעליהם יש לתת את הדעת לפני שבוחרים מתקן.

אחרי שתבינו את הנקודות החשובות בבחירת מתקן, תוכלו לדעת מהו בדיוק המתקן שמתאים לכם בצורה הטובה ביותר, ויוכל לשרת את המטרה שעבורה רכשתם אותו. לפני שנתחיל, הנה הגורמים שעליהם אתם חייבים לחשוב לפני בחירה של מתקן לאופניים.


1. בטיחות


בראש ובראשונה, בטיחות צריכה להיות לפני הכל. כאשר מדברים על בטיחות ביחס למנשא אופניים, מדובר קודם כל על כך שהאופניים צריכות להיות מחוברות בצורה הדוקה למנשא וכמובן המנשא צריך להיות מהודק לרכב. הדבר האחרון שאתם רוצים שיקרה לכם הוא אופניים שלא מחוברות היטב באמצע כביש מהיר.


המתקן צריך להיות כזה שברגע שחברתם אליו את האופניים הן לא אמורות לזוז עד הרגע שבו הגעתם למקום הטיול. בנוסף, המתקן גם צריך להיות כזה ששומר על האופניים עצמן. באופניים יש מערכות רגישות כמו מעצורים והילוכים והמתקן שלכם צריך להיות כזה שלא יפגע במערכות הללו תוך כדי הנסיעה.


2. נוחות


נוחות השימוש במתקן היא גם נתון שחשוב לקחת בחשבון, והיא כוללת שני דברים. קודם כל הנוחות צריכה להיות בהתקנה ובהרכבה של המתקן עצמו, ובפירוק שלו מהרכב. בסופו של יום רוב הזמן הרכב שלכם לא ישמש אתכם לטיולי אופניים, וחשוב שתוכלו לפרק ולהרכיב את המתקן בצורה נוחה ומהירה.


בנוסף, חשוב שההנחה של האופניים על המתקן וחיבורן ייעשה בצורה שתהיה נוחה לכם. הדבר החשוב ביותר הוא שבסיומו של טיול אופניים מפרך תוכלו פשוט להעמיס את האופניים שלכם על המתקן ולנסוע הבייתה בלי לבזבז זמן מיותר על ההעמסה.


3. איכות


כאשר אם קונים מתקן, חשוב לקנות מתקן שיחזיק לכם זמן רב. המתקן עומד בעומסים לא קטנים, במיוחד אם אתם מעמיסים עליו מספר זוגות אופניים. המתקן צריך להיות כזה שעשוי מחומרים איכותיים ושגם במקרה של פגיעה קלה יוכל להמשיך לעבוד. האיכות של המתקן היא בהחלט גורם שאסור לכם להתעלם ממנו בשום פנים ואופן.


אחרי שסקרנו את הפרמטרים השונים, אלו האפשרויות העומדות לרשותכם


1. מנשא אופניים לוו גרירה


מנשא אופניים לוו גרירה הוא מנשא שמותקן על התפוח של וו הגרירה ברכב. המנשא הזה מגיע בכמה תצורות וניתן להעמיס עליו מספר משתנה של זוגות אופניים. מבחינת נוחות המנשא הזה נוח לשימוש במיוחד, והפירוק וההרכבה שלו פשוטות מאוד. בנוסף, הוא נחשב לבטוח מאוד עבור האופניים מה שגורם לו להיות מוכר גם בתור מנשא לאופניים חשמליים.


האופניים מעוגנות למנשא במספר מוקדים כאשר השמירה על המערכות הרגישות באופניים מוקפדת. לא מעט רוכבים בוחרים במנשא הזה, ולמען האמת יש להם סיבות טובות מאוד לעשות את זה.2. מנשא אופניים שמחובר לגג הרכב


אפשרות נוספת שעומדת לרשותכם היא העמסה של האופניים באמצעות מתקן שמחובר לגג של הרכב. המתקן הזה אמנם נחשב יחסי בטוח לשימוש, כך במקומות שבהם התקרה נמוכה כמו חניונים אתם עלולים להיתקן בבעיה. בנוסף, יש נהגים שמתלוננים על רעש רוח חריג שהמתקן הזה מייצר, גם כאשר האופניים לא נמצאות עליו.


גורם נוסף שיכול להפריע לכם במתקן הזה הוא שהפירוק והעמסה של האופניים הוא לא הכי נוח שניתן לתאר. אם מדובר במספר זוגות לא תמיד המתקן מאפשר להעמיס אותן, והוא אף עשוי לגרום לנזקים בשלדת הרכב. כמו כן המתקן אינו מתאים לנשיאת אופניים חשמליים. עם זאת, ישנם רוכבים שהמתקן הזה משרת אותם בנאמנות.


3. מתקן אופניים שמעוגן לחלק האחורי ברכב


האפשרות האחרונה היא מתקן שמחובר לחלק האחורי של הרכב באמצעות רצועות. המתקן הזה לא בטוח מאוד לשימוש והיתרון המרכזי שלו הוא המחיר שלו, שנחשב הזול ביותר מבין כל המתקנים. העמסה של מספר זוגות על המתקן הזה היא לא תמיד נוחה, והאופניים אף עלולות להיתקל אחת בשנייה. כמו כן המתקן אינו מתאים אופניים חשמליים.


חיסרון נוסף במתקן הזה הוא העובדה שהוא מפעיל לחץ כבד על הדלתות של הרכב שעליהן הוא עוגן, מה שיכול לגרום לנזק בשלדה של הרכב.
מהו הפתרון המומלץ ביותר?


אז אחרי שהפנמתם את הנתונים השונים שיש לקחת בחשבון, נראה שעבור מי שמעוניין לטייל עם המשפחה והחברים בצורה כמה שיותר נוחה, מומלץ מאוד לבחור במנשא אופניים לוו גרירה. המנשא הזה הוא הבטוח ביותר לשימוש שזה הדבר החשוב ביותר, אך יחד עם זאת הוא גם נוח לשימוש בצורה שאין לה מתחרים. אז כדי להנות מטיול אופניים, בחרו במנשא אופניים לוו גרירה.

בעת בחירה של מנשא לוו גרירה מומלץ לבחור במנשא של חברה מוכרת שיוכל להחזיק לכם שנים ארוכות וישמור כמובן על האופניים שלכם בצורה בטוחה ושלמה. מנשא איכותי יהפוך את הטיולים להיות יותר נוח ונעים לכול המשפחה.


לסיכום


מתקן לאופניים הוא אחד הפריטים החשובים ביותר עבור מי שמעוניין לבצע טיולי אופניים עם המשפחה או עם חברים. המתקן הבטוח ביותר לשימוש הוא מתקן שמונח על וו הגרירה של האוטו, והוא גם מאפשר לכם להעמיס את האופניים בצורה נוחה ובטוחה. בחרו מנשא אופנים לוו גרירה, ולא תתחרטו.
Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page